Filozofická Fakulta

Moodle CUNI

Facebook

Aktuální publikace

MostSvéhlavá periferieFenomén hospodářské krize

Státní bakalářské zkoušky květen/červen 2017

Státní bakalářské zkoušky v termínu květen/červen 2017 bude pro celý obor Historie pořádat Ústav českých dějin.

Státní magisterské zkoušky červen 2017

Státní magisterské zkoušky budou pro období květen/červen 2017 vypsány na termín 19. června 2017. Ke zkouškám je třeba se závazně přihlásit do 9. 5. 2017, kontrola studijních povinností pak proběhne k 31. 5. 2017. Dva podepsané výtisky diplomové práce je nutné doručit na sekretariát ÚHSD nejpozději do úterý 23. května 2017 do 11:00 hodin (úřední hodiny 9 -11). Práce lze odevzdávat také prostřednictvím podatelny na Hlavní budově (nám J. Palacha 2) v úředních hodinách a to nejpozději do 22. května.

Shromáždění na podporu Středoevropské univerzity - 8.4.2017 od 14.00

V úterý 4.4.2017 prošel maďarským parlamentem návrh zákona, který bude mít za následek znemožnění pokračování činnosti Středoevropské univerzity (CEU) na maďarském území. 

CfP: Za obzory revoluce v Rusku. Narativy - Prostory - Koncepce. 100 let od události.

Beyond-the-revolution

Konference ke stému výročí událostí v Rusku se zaměří na jednotlivé vrstvy recepce, komemorace a performance revolučních myšlenek, obrazů a praxí v prostoru střední a východní Evropy.

Anotace příspěvků přijímány do 15. 5. 2017. Další informace zde.

Prohlášení

Rozhovor dr. Matěje Spurného pro časopis Interview (vyšel také v časopise Týden) vyvolal na sociálních sítích vášnivé reakce, které však v některých případech překročily únosné meze svobodné diskuse a vyjadřování názorů. Ačkoliv můžeme různě historicky vykládat válečné přesuny a likvidaci lidí, poválečný odsun Němců, stalinský teror nebo různé vlny emigrace, sotva lze přistoupit na to, že se vedle kultivované polemiky a souhlasných či kritických stanovisek opět stanou „normálními“ výhrůžky fyzickou likvidací, rasistické nadávky nebo zveřejnění fotografií dětí dr. Matěje Spurného.

Státní bakalářské zkoušky únor 2017

V únorovém termínu pořádá státní bakalářské zkoušky pro obor Historie Ústav hospodářských a sociálních dějin. Přihlášky ke státním bakalářským zkouškám je třeba podat do 16. prosince 2016. Dva podepsané výtisky diplomové práce je nutné doručit na sekretariát ÚHSD nejpozději do 10. ledna 2017 do 11:00 hodin (úřední hodiny 9 -11). Práce lze odevzdávat také prostřednictvím podatelny na Hlavní budově (nám J. Palacha 2) v úředních hodinách a to nejpozději do 9. ledna. Zároveň s odevzdáním je třeba vložit elektronickou podobu práce do systému SIS.

Kursy k dějinám rasismu a globálním dějinám v ÚHSD. Prof. Boris Barth zahajuje své působení na FF UK

S velkou radostí oznamujeme, že se pro působení na ÚHSD FF UK podařilo na příští léta získat profesora Univerzity v Kostnici Borise Bartha. Prof. Barth nastoupil jako hostující profesor DAAD od 1. září 2016 na Filozofické fakultě a Fakultě sociálních věd UK. Zabývá se řadou důležitých témat, mezi něž patří dějiny rasismu a globální dějiny, jimiž se ve svých kursech uvede na FF UK v zimním semestru.

Státní magisterské zkoušky leden 2017

Přihlášky ke státním magisterským zkouškám je třeba podat do 9. prosince 2016. Dva podepsané výtisky diplomové práce je nutné doručit na sekretariát ÚHSD nejpozději do 5. ledna 2017 do 11:00 hodin (úřední hodiny 9 -11). Práce lze odevzdávat také prostřednictvím podatelny na Hlavní budově (nám J. Palacha 2) v úředních hodinách a to nejpozději do 4. ledna. Zároveň s odevzdáním je třeba vložit elektronickou podobu práce do systému SIS. Kontrola splnění studijních povinností pak proběhne k 11. lednu. Státní magisterská zkouška proběhne dne 30.

Aktuality

Oddělení novodobých českých dějin Národního muzea nabízí neplacené stáže ve Sbírce Muzea...

29. březen 2017

Zveme vás k aktivní účasti na konferenci Kam kráčí studium populární kultury v českém a...

17. březen 2017

Zveme Vás na účast v soutěži Courage.

Soutěž je určena mladým...

06. březen 2017

Rádi bychom vás upozornili na možnost publikování studentských a absolventských prací v ...

15. Prosinec 2016

...

26. září 2016

Sekretářka katedry žádá studenty, aby v případě, že chtějí zapsat atestaci, kterou mají v indexu...

12. září 2016